Hitro je postalo očitno, da košarkarji potrebujejo nedrseče čevlje. Izbira je bila že na voljo, saj so od sredine 19. stoletja platnene zgornje dele lepili na gumijaste podplate za izdelavo udobnih, nedrsečih čevljev – tudi za športe, kot sta tenis in kriket. V ZDA so jih pogosto imenovali “superge” – vzdevek, ki so ga dobili že leta 1887, ko je Boston Journal uporabil izraz za opis, kako tihi so gumijasti podplati na tleh v nasprotju s hrupnimi klasičnimi čevlji s trdim usnjenim podplatom. .
Nato je leta 1917 podjetje Converse Rubber Shoe Company – ustanovljeno leta 1908 v Maldenu v Massachusettsu (hčerinska družba Nike od leta 2003) – izdalo prve copate, posebej namenjene košarkarjem, pod imenom ‘Non-Skid’. Ta visoka obutev je sestavljena iz platnenega zgornjega dela in gumijastega podplata z oblazinjenim vložkom, lokom in oporo za peto. Vseboval je tudi zdaj ikonični diamantni vzorec tekalne plasti, ki je bil zasnovan za boljši oprijem na površini tal.

Državna univerza Severne Karoline
Chuck Taylor leta 1921
Štiri leta kasneje je polprofesionalni košarkar po imenu Charles ‘Chuck’ Taylor začel delati za Converse kot prodajalec. Kot igralec je imel dobro predstavo o tem, kako bi lahko izboljšali nedrseči čevelj – na primer s spremembo prožnosti podplata, hkrati pa zagotovili večjo podporo za gleženj.
To je vodilo do preoblikovanja leta 1922 in po tem, ko je podjetje obližu za gležnje dodalo Taylorjev podpis, so postali znani kot ‘Chuck Taylor All Stars’. Da bi tržil nov čevelj, je Taylor vodil košarkarske tečaje na srednjih šolah, fakultetah in YMCA po vsej ZDA, sredi dvajsetih let pa je deloval tudi kot igralec-vodja potujoče košarkarske ekipe ‘Converse All Stars’, ki jo je sponzoriralo podjetje. , ustanovljeno za pospeševanje prodaje čevljev All Star.
Kmalu je veliko profesionalnih košarkarjev nosilo Converse All Stars. Do leta 1936, ko se je šport prvič uradno predstavil na poletnih olimpijskih igrah v Berlinu, so bile All Stars vidno predstavljene na nogah košarkarjev iz vseh držav. Obutev je bila izbrana za uradni čevelj poletnih olimpijskih iger od tega leta do leta 1968, med drugo svetovno vojno pa je bila uradna atletska obutev oboroženih sil ZDA. Nacionalna košarkarska zveza (NBA) je bila ustanovljena v ZDA leta 1949 – ena od številnih uradnih teles, ustanovljenih za zastopanje športa po vsem svetu.
Do šestdesetih let naj bi podjetje zavzelo približno 80 odstotkov trga košarkarskih copat in trdijo, da je v prvem letu tega desetletja približno devet od vsakih desetih univerzitetnih in profesionalnih košarkarjev nosilo copate Converse. Čeprav je morda presenetljivo, da je trajalo tako dolgo, da se je pojavil resen izziv za vodilni položaj All Star, je ta izziv res prišel. V 70. in 80. letih 20. stoletja so proizvajalci obutve, kot so adidas, Ewing, Nike, PUMA in Reebok, izkoristili nove tehnologije in znanstvene inovacije za izdelavo ‘vrhunskih’ modelov posebej za košarkarje, da bi zmanjšali utrujenost in izboljšali njihovo igro.
Do šestdesetih let prejšnjega stoletja so bili košarkarski copati Converse na voljo samo v črni ali beli barvi, podjetje pa je poskušalo preprečiti upad prodaje profesionalnim igralcem v sedemdesetih letih z dodajanjem več barvnih možnosti in posodobitvijo gumijastega podplata. Kljub temu je precejšnja izbira, ki je bila nenadoma na voljo profesionalcem (kot tudi donosni ponujeni dogovori za odobritev), privedla do konca Converseovega dolgoletnega položaja številka ena v tem športu.
Ko pa so se ena vrata zaprla, so se za Chuck Taylor All Stars odprla druga – morda še bolj dragocena. Čeprav ga profesionalni košarkarji ne nosijo več, je čevelj v osemdesetih letih prejšnjega stoletja ponovno pridobil popularnost kot obutev za prosti čas v retro slogu, kar se nadaljuje še danes. Trenutna ponudba je sestavljena iz impresivne palete barv v platnu, jeansu in usnju.