1. Žoga je lahko vržena v katerokoli smer z eno ali dvema rokama
  2. Žoga je lahko odbita v katero koli smer z eno ali dvema rokama, vendar nikoli s pestjo
  3. Igralec ne sme teči z žogo. Igralec mora vreči žogo iz mesta kjer jo je ujel, edino če jo je ujel v teku lahko naredi korake, ko se poskuša vstaviti.
  4. Žogo je potrebno držati z dlanmi. Telo ali  roke se ne smejo uporabljati za držanje žoge.
  5. Porivanje, držanje, zaletavanje direktno z ramo, spotikanje ali udarjanje igralca nasprotnega moštva ni dovoljeno. Prvo tako dejanje se šteje kot napaka, drugo tako dejanje igralca izključi iz igre do prve dosežene točke, če pa je bilo očitno vidno, da je želel poškodovati igralca, se ga izključi iz igre do konca tekme in menjava ni dovoljena.
  6. Napaka je udarec žoge s pestjo, neupoštevanje 3. in 4. pravila in pravila opisanega v 5. pravilu.
  7. Če katera koli ekipa naredi 3 zaporedne napake se nasprotnemu moštvi prišteje točka.
  8. Točka se šteje, če je vržena iz tal in le ta ostane v košu. Če žoga za trenutek obstane na robu koša in obrambni igralec zatrese koš, se prišteje točka.
  9. Če gre žoga v avt, jo v igrišče nazaj vrže oseba, ki se jo prva dotakne. Če pride do nesporazuma jo naravnost v igrišče vrže sodnik. Čas za vrnitev žoge v igro je 5 sekund in če ta čas preteče se žoga dodeli nasprotnemu moštvu. Če katero moštvo namerno zadržuje žogo v avtu mu sodnik dosodi favl.
  10. Sodnik bo sledil napakam in opozoril sodnika o 3. zaporednih napakah. On ima moč, da igralca izključi iz igre.
  11. Drugi sodnik bo ocenjeval kdaj je žoga v igri, kateri strani pripada in pazi na čas. On določa kdaj je dosežena točka in štetje le teh.
  12. Igralni čas je 2×15 minut in 5 minut pavze med polčasoma.
  13. Ekipa, ki doseže več točk v tem času je proglašena za zmagovalca. Če je rezultat izenačen se lahko, ob strinjanju obeh ekip se tekma nadaljuje do prve dosežene točke.